Beschrijving
Dit is een Boheemse cello, die is gebouwd in de gelijknamige regio in Tsjechië. Het is een mooie beginnerscello, gebouwd naar het klassieke model van de Italiaanse luthier Giuseppe Antonio Guarneri.
Karakteristiek aan deze cello is de wat rodere tint van de afwerking. De rode pigmenten waren vroeger niet alleen duur, maar ook moeilijk om mee te werken. Alleen de betere ambachtslieden konden dat. Dieprode kleding bijvoorbeeld, werd daarom vooral gedragen door de rijken en de geestelijkheid. In het christendom symboliseert rood het bloed en de passie van Christus.
En daarmee komen we bij het ontwerp van deze cello… Hij is gebouwd naar het klassieke model van Guarneri del Gesù.
Over de inspirator: Giuseppe Guarneri
Bartolomeo Giuseppe Guarneri is beter bekend als Guarneri del Gesù. De bijnaam Del Gesù (Italiaans voor: “van Jesus”) is ontstaan omdat hij zijn instrumenten voorzag van een label met daarop IHS. IHS vormen de eerste drie hoofdletters, in Latijn weliswaar, van de Griekse naam van Jezus (ΙΗΣΟΣ).
Over de setup van deze Boheemse cello
De cello is gebouwd van Europees klankhout uit de regio waar de cello is gebouwd. Hij is afgewerkt met ebben toets en ebben stemsleutels met ring en pin. Als besnaring is er gekozen voor een set Larsen Aurora cellosnaren, wat zorgt voor een warme en ronde klank.